Beiratkozás feltételei

1. A Dunaújvárosi Egyetem Könyvtárának tagja lehet minden 18. életévét betöltött személy. A beiratkozás személyesen, a Belépési Nyilatkozat kitöltésével és aláírásával történik a kölcsönző pultnál.

2. A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

• Egyetemi hallgatók esetében: személyi igazolvány (vagy útlevél), lakcímkártya és az aktuális félévre érvényesített diákigazolvány (ennek hiányában hallgatói jogviszony igazolás).
  • Egyetemi oktatók, dolgozók esetében: személyi igazolvány (vagy útlevél), lakcímkártya.
  • Pedagógusok esetében: személyi igazolvány, lakcím kártya, pedagógus igazolvány.
  • Nyugdíjasok esetében: személyi igazolvány, lakcímkártya, nyugdíjas igazolvány.
  • Minden más olvasó esetében: személyi igazolvány + lakcímkártya / útlevél / jogosítvány.

3. A beiratkozáskor beiratkozási díjat kell fizetni. (lásd. Beiratkozási díj) A 6/2001. (I.17.) sz. Korm. Rendelet és az 1997. CXL. Törvény az alábbi kedvezményeket biztosítja a könyvtárba beiratkozóknak:

• az egyetem hallgatói, oktatói, dolgozói, nyugdíjasai, más közgyűjtemények munkatársai, valamint a 70. életévüket betöltött nyugdíjasok mentesülnek a beiratkozási díj megfizetése alól.
  • a pedagógusok, nyugdíjasok és más felsőoktatási intézmény nappali szakos hallgatói 50% beiratkozási kedvezményben részesülnek.

Minden más külső beiratkozónak a mindenkor érvényes beiratkozási díjat kell megfizetnie.

A beiratkozáskor az olvasó igénye szerint: olvasójegyet, napijegyet, vagy látogatójegyet kap.

Az Olvasójegy: éves és féléves időtartamra váltható, s a könyvtár valamennyi szolgáltatásának igénybevételére jogosít.

A Napijegy: egy napra érvényes, s a kölcsönzés és a könyvtárközi kölcsönzés kivételével minden más szolgáltatás igénybe vehető.

A Látogatójegy: egy napra érvényes, s vele csak a könyvtár alapszolgáltatásai vehetők igénybe

Az egyetem oktatóinak, dolgozóinak olvasójegye munkaviszonyuk idejére szól.

Az egyetem hallgatóinak olvasójegye egy évre szól.

Az egyetem dolgozóinak munkaviszonyuk, illetve hallgatóinak hallgatói jogviszonyuk megszűnése előtt könyvtári tartozásaikat rendezniük kell.