Beiratkozás

1. A Könyvtár tagja lehet minden 16. életévét betöltött személy. A beiratkozás személyesen, a Belépési Nyilatkozat kitöltésével és aláírásával történik a kölcsönzőpultnál. A Nyilatkozat egy szerződés, mely az olvasó és a könyvtár között jön létre.

2. A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok: bármely a személyazonosságot és lakcímet igazoló dokumentum (személyi igazolvány, útlevél, lakcímkártya, új típusú jogosítvány).

- Egyetemi hallgatók, illetve más felsőoktatási intézményben tanulók esetében: + az aktuális félévre érvényesített diákigazolvány (ennek hiányában hallgatói jogviszony igazolása)

- Pedagógusok esetében: + pedagógus igazolvány;

- Nyugdíjasok esetében: + nyugdíjas igazolvány;

- 16-18 év közötti fiatalok esetében: + jótállói nyilatkozat. Jótállást vállalhat az a 18. életévét betöltött magyar állampolgár, aki rendszeres jövedelemmel rendelkezik, illetve a nyugdíjasként a nyugdíjas szelvény bemutatásával. (A jótállói adatlap a kölcsönzőpultnál személyesen átvehető, illetve a Könyvtár honlapjáról letölthető).

A belépéskor az olvasó igénye szerint: olvasójegyet, napijegyet vagy látogatójegyet kap.

·  Az Olvasójegy: éves és féléves időtartamra váltható, a Könyvtár valamennyi szolgáltatásának igénybevételére jogosít.

·  Napijegy: egy napra érvényes, s a kölcsönzés és a könyvtárközi kölcsönzés kivételével minden más szolgáltatás igénybe vehető

·  Látogatójegy: egy napra érvényes, s vele csak a Könyvtár alapszolgáltatásai vehetők igénybe.

A Főiskola oktatóinak, dolgozóinak olvasójegye munkaviszonyuk idejére szól.

Az Egyetem hallgatóinak olvasójegye adott tanévre szól.

Az Egyetem dolgozóinak munkaviszonyuk, illetve hallgatóinak hallgatói jogviszonyuk megszűnte előtt könyvtári tartozásaikat rendezniük kell.

3. A beiratkozáskor beiratkozási díjat kell fizetni. A 6/2001. (I.17.) sz. Korm. Rendelet , az 1997. CXL. Törvény  és a 15/1990. (IV.23.) SzEM rendelet alapján a Könyvtár az alábbi kedvezményeket biztosítja:

- Az Egyetem hallgatói, oktatói, dolgozói, nyugdíjasai, más közgyűjtemények munkatársai, a fogyatékkal élők, valamint a 70. életévüket betöltött nyugdíjasok mentesülnek a beiratkozási díj megfizetése alól.

- A pedagógusok, a 70. életévüket még be nem töltött nyugdíjasok és más felsőoktatási intézmény nappali szakos hallgatói 50%-os kedvezményben részesülnek.

- Minden más külső beiratkozónak a mindenkor érvényes beiratkozási díjat kell megfizetnie.