„a könyvtár azért van, hogy szolgáljon, és hogy használják.”
 /Michael Gorman, UCLA, Los Angeles/

Tisztelt Oktatónk!

Köszöntjük Önt a Dunaújvárosi Egyetem Könyvtár és Információs Központ honlapján! Elsődleges feladataink egyike, az Ön oktató-, kutató- és nevelőmunkájának támogatása. Ehhez ajánljuk fel szakmai tudásunkat és könyvtárunk erőforrásait.

Amennyiben kérdése, forduljon hozzánk bizalommal!

Nyomtatott könyvet keres?
Ajánljuk önnek Könyvtárunk online katalógusát, melyet már otthoni számítógépéről is elérhet.

Ha nem találja nálunk a keresett könyvet, készséggel segítünk a lelőhely felkutatásában (hazánkban vagy bárhol a nagyvilágban) és könyvtárközi kölcsönzés keretében megrendeljük Önnek.

Szakcikket, tanulmányt keres?
Figyelmébe ajánljuk előfizetett folyóirataink listáját, online elérhető adatbázisainkat és az interneten, szabadon hozzáférhető (Open Access), teljes szöveggel elérhető e-folyóirat archívumokat, repozitóriumokat.

Ha nem találja nálunk a keresett cikket, készséggel segítünk a lelőhely felkutatásában (hazánkban vagy bárhol a nagyvilágban) és könyvtárközi kölcsönzés keretében megrendeljük Önnek.

Személyesen konzultálna velünk?

Keresse az Ön személyes könyvtárosát! Személyre szabott tanácsadást nyújtunk a könyvtári információforrások használatához, segítünk az elektronikus források közötti eligazodásban.

Hallgatóinak, előzetes időpont egyeztetés után, az Ön által megadott témakörben információkeresési gyakorlatot, felhasználói tréninget tartunk.

Otthonról is megteheti:

• kereshet online katalógusunkban;
  • előjegyzést kérhet egy kölcsönzésben lévő dokumentumra, illetve megkérheti könyvtárközi kölcsönzéssel;
  • hosszabbíthatja az Önnél lévő könyvek lejárati határidejét.