Számítógép-használat

A számítógépek használatakor elsőbbséget élveznek azok a beiratkozott könyvtárhasználók, akik tanulmányi célból veszik igénybe a számítógépeket (szakmai adatbázisokban keresnek, beadandó feladatot készítenek, tanórán vesznek részt, vagy a Neptun rendszert használják). A Könyvtárban található számítógépeken lehetőség van az Office csomag szolgáltatásait igénybe venni (szövegszerkesztő, táblázatkezelő stb.), és interneten böngészni. A könyvtárba beiratkozott DUE polgároknak a számítógép- és internethasználat ingyenes. A könyvtárba beiratkozott nem DUE polgároknak és a napijegyet váltott olvasóknak a számítógép-használati díj 200 Ft/30 perc.

Az Apple számítógépeken a bejelentkezéshez nem kell jelszót megadni, Enter leütésével lehet belépni. A Microsoft számítógépeken a bejelentkezéshez szükséges jelszó: hallgato12.

A Könyvtár online katalógusa (OPAC) a Könyvtár minden számítógépén elérhető. A katalógus távoli és 24 órás elérése a Könyvtár honlapjáról is biztosított.

A Könyvtár és/vagy az Egyetem által előfizetett adatbázisok használata beiratkozáshoz kötött. Az online szabványtár hozzáféréséhez és használatához a mindenkori tájékoztató könyvtáros nyújt segítséget!

A számítógépeken szigorúan tilos:

• bármilyen törvénybe ütköző cselekményt végrehajtani,
  • bármilyen közerkölcsbe ütköző cselekményt végrehajtani,
  • üzleti célú tevékenységet folytatni,
  • zenét és/vagy filmet letölteni.

Nyomtatni és szkennelni kizárólag az arra kijelölt számítógépről lehet térítés ellenében és a szerzői jogok maximális figyelembevételével!

Fénymásolás, nyomtatás (fekete-fehér)

15 Ft/A4 oldal

Fénymásolás (fekete-fehér)

30 Ft/A3 oldal

Fénymásolás, nyomtatás (fekete-fehér)

30 Ft/dupla A4 oldal

Fénymásolás, nyomtatás (színes)

80 Ft/A4 oldal

Szkennelés

1-15 oldal: 100 Ft

16 oldaltól: 250 Ft

Figyelem! Az olvasótérben elhelyezett multifunkciós sokszorosító kizárólag fekete-fehérben sokszorosít. Színes sokszorosításhoz kérje a könyvtárosok segítségét!