Adatbázisok
ÚJRA elérhető adatbázis az egyetem területéről!
Múltunk legfontosabb nyomtatott forrásai. Újságok, tudományos folyóiratok, lexikonok, könyvek.
Szabadon hozzáférhető, ingyenes adatbázisok / Free access databases
Magyar Folyóiratok Tartalomjegyzékeinek Kereshető Adatbázisa. A szolgáltatás magyar kiadású folyóiratok tartalomjegyzékeit dolgozza fel, teszi hozzáférhetővé és több szempont szerint kereshetővé. Egyre több esetben nyújt hozzáférést a teljes szöveghez is.
A HUMANUS a humántudományok magyar vonatkozású tanulmányok és cikkek bibliográfiai adatait tartalmazza a kezdetektől napjainkig.
Compass a Magyarországon elérhető elektronikus tudományos tartalmak keresőfelülete.
Elektronikus Periodika Archívum/Adatbázis
Az Országos Széchenyi Könyvtár szolgáltatása, amely a magyar vagy magyar vonatkozású elektronikus folyóiratokhoz nyújt teljes szövegű hozzáférést. Az adatbázisban több szempontú keresésre van lehetőség, akár a teljes szövegben is.
Magyar Jogi Adatbázis, a nemzeti jogi szakbibliográfia
Az Országgyűlési Könyvtár összeállítása, "a Magyarországon megjelenő magyar nyelvű jogi tárgyú könyveket, tanulmányköteteket és a témával foglalkozó szakfolyóiratok cikkeit tárja fel".
Directory of Open Access Journals (DOAJ)
Ingyenes, teljes szövegű, lektorált tudományos folyóiratok adatbázisa. A témakörök lefedik a tudományok egészét.
Social Science Open Access Repository (SSOAR)
Többségében német nyelvű ingyenes, teljes szövegű társadalomtudományi adatbázis.
Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK)
Az adatbázis az Országos Széchenyi Könyvtár szolgáltatása. Kb. 10 ezer könyvhöz, valamint elektronikus folyóiratokhoz nyújt hozzáférést. Kizárólag magyar nyelvű, illetve magyar vagy közép-európai vonatkozású tartalmakat gyűjt.
Magyar Nemzeti Digitális Archívum (Mandadb)
A Forum Hungaricum Nonprofit Kft. (korábban Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet) aggregációs adatbázisa a magyarországi múzeumok, könyvtárak, levéltárak, magángyűjtemények, civil szervezetek, kulturális- és oktatási profilú intézmények digitalizált kulturális javait egy közös felületen publikáló, nyilvános online gyűjtemény.
Több mint 13 ezer tudományos témájú és oktatási könyvhöz és folyóirathoz férhetünk hozzá a Digitális Tankönyvtár gyűjteményéből.
Magyar Társadalomtudományok Digitális Archívuma (MTDA)
A magyarországi társadalomtudományi és történeti szociológiai témájú könyveket tartalmazza teljes szöveggel 1945-ig bezárólag. Jelenleg 12 folyóirat érhető el az adatbázisban.
Directoy of Open Access Books (DOAB)
Ingyenes, teljes szövegű, tudományos és lektorált könyveket tartalmazó adatbázis.
A KSH munkatársai által összeállított adatbázis, amely magyar és nemzetközi szervezetek statisztikai adatbázisait és kiadványait teszi hozzáférhetővé.
Eurostat - your key to European statistics
Az Európai Unió statisztikai hivatala, aminek elsődleges célja, hogy magas színvonalú statisztikákat szolgáltasson Európa számára.
EU-INFO Statisztikai Szolgálat
A szolgáltatás célja, hogy segítsen az Eurostat használatában.
28 európai ország több, mint 550 egyetemének közel 450 ezer doktori disszertációját tartalmazó adatbázis.
Central and European Library: E-folyóiratokat és e-könyveket nyújt a humán és társadalomtudományi témakörben Közép- és Kelet-Európáról és annak környékéről. Open access (OA) tartalmak ingyen letölthetők, a többi tartalom megvásárolható (DUE KIK-től könyvtárköziben kérhető).
E-theses portal: Európai kutatások, PhD értekezések széles körű hozzáférését biztosítja. A dolgozatok nyilvánosak, ingyenesen letölthetők.
Európai digitális könyvtár: Európai archívumok, könyvtárak és múzeumok ezreivel működik együtt a kulturális örökség szórakoztatási, oktatási és kutatási célból történő megosztásáért. Több mint 50 millió digitalizált műhöz (könyv, zenemű, műalkotás stb.) biztosít hozzáférést.
Repozitóriumok
Tematikus Open Access repozitóriumok
Directory of Open Access Repositories (OpenDOAR)
A Videotorium Magyarország első számú tudományos, felsőoktatási és szakmai videomegosztó portálja.
ELŐFIZETETT ADATBÁZISAINK:
A Magyar Szabványügyi testület által létrehozott és üzemeltetett adatbázis, amely tartalmazza a Magyarországon elfogadott szabványokat és a Szabványügyi Közlönyt.
Csak helyben használható! A bejelentkezéshez a felhasználónevet és a jelszót kérje a könyvtárostól!