Látogatóinknak Középiskolásoknak
eddig: 500717
DUE Honlap

Adatbázisok

Ideiglenesen ingyenesen hozzáférhető adatbázisok!

Arcanum Digitális Tudománytár

Múltunk legfontosabb nyomtatott forrásai. Újságok, tudományos folyóiratok, lexikonok, könyvek.

SZAKTÁRS

Szakkiadók Társulása, röviden SZAKTÁRS adatbázis portál azzal a céllal jött létre, hogy egy közös felületen gyűjtse össze és korszerű módon tegye közzé a legfontosabb magyar szakkönyvkiadók műveit. Célunk, hogy minden csatlakozott kiadó minden műve egységesen, kereshető formában váljon elérhetővé, legyen szó a legrégebbi vagy akár a legfrissebb kiadványokról.

Szabadon hozzáférhető, ingyenes adatbázisok / Free access databases

MATARKA

Magyar Folyóiratok Tartalomjegyzékeinek Kereshető Adatbázisa. A szolgáltatás magyar kiadású folyóiratok tartalomjegyzékeit dolgozza fel, teszi hozzáférhetővé és több szempont szerint kereshetővé. Egyre több esetben nyújt hozzáférést a teljes szöveghez is.

Humanus

A HUMANUS a humántudományok magyar vonatkozású tanulmányok és cikkek bibliográfiai adatait tartalmazza a kezdetektől napjainkig.

Compass

Compass a Magyarországon elérhető elektronikus tudományos tartalmak keresőfelülete.

Elektronikus Periodika Archívum/Adatbázis

Az Országos Széchenyi Könyvtár szolgáltatása, amely a magyar vagy magyar vonatkozású elektronikus folyóiratokhoz nyújt teljes szövegű hozzáférést. Az adatbázisban több szempontú keresésre van lehetőség, akár a teljes szövegben is.

Magyar Jogi Adatbázis, a nemzeti jogi szakbibliográfia

Az Országgyűlési Könyvtár összeállítása, "a Magyarországon megjelenő magyar nyelvű jogi tárgyú könyveket, tanulmányköteteket és a témával foglalkozó szakfolyóiratok cikkeit tárja fel".

Directory of Open Access Journals (DOAJ)

Ingyenes, teljes szövegű, lektorált tudományos folyóiratok adatbázisa. A témakörök lefedik a tudományok egészét.

Social Science Open Access Repository (SSOAR)

Többségében német nyelvű ingyenes, teljes szövegű társadalomtudományi adatbázis.

Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK)

Az adatbázis az Országos Széchenyi Könyvtár szolgáltatása. Kb. 10 ezer könyvhöz, valamint elektronikus folyóiratokhoz nyújt hozzáférést. Kizárólag magyar nyelvű, illetve magyar vagy közép-európai vonatkozású tartalmakat gyűjt.

Magyar Nemzeti Digitális Archívum (Mandadb)

A Forum Hungaricum Nonprofit Kft. (korábban Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet) aggregációs adatbázisa a magyarországi múzeumok, könyvtárak, levéltárak, magángyűjtemények, civil szervezetek, kulturális- és oktatási profilú intézmények digitalizált kulturális javait egy közös felületen publikáló, nyilvános online gyűjtemény.

Digitális tankönyvtár

Több mint 13 ezer tudományos témájú és oktatási könyvhöz és folyóirathoz férhetünk hozzá a Digitális Tankönyvtár gyűjteményéből.

Magyar Társadalomtudományok Digitális Archívuma (MTDA)

A magyarországi társadalomtudományi és történeti szociológiai témájú könyveket tartalmazza teljes szöveggel 1945-ig bezárólag. Jelenleg 12 folyóirat érhető el az adatbázisban.

Directoy of Open Access Books (DOAB)

Ingyenes, teljes szövegű, tudományos és lektorált könyveket tartalmazó adatbázis.

DigiStat

A KSH munkatársai által összeállított adatbázis, amely magyar és nemzetközi szervezetek statisztikai adatbázisait és kiadványait teszi hozzáférhetővé.

Eurostat - your key to European statistics

Az Európai Unió statisztikai hivatala, aminek elsődleges célja, hogy magas színvonalú statisztikákat szolgáltasson Európa számára.

EU-INFO Statisztikai Szolgálat

A szolgáltatás célja, hogy segítsen az Eurostat használatában.

DART-Europe

28 európai ország több, mint 550 egyetemének közel 450 ezer doktori disszertációját tartalmazó adatbázis.

CEEOL

Central and European Library: E-folyóiratokat és e-könyveket nyújt a humán és társadalomtudományi témakörben Közép- és Kelet-Európáról és annak környékéről. Open access (OA) tartalmak ingyen letölthetők, a többi tartalom megvásárolható (DUE KIK-től könyvtárköziben kérhető).

DART

E-theses portal: Európai kutatások, PhD értekezések széles körű hozzáférését biztosítja. A dolgozatok nyilvánosak, ingyenesen letölthetők.

EUROPEANA

Európai digitális könyvtár: Európai archívumok, könyvtárak és múzeumok ezreivel működik együtt a kulturális örökség szórakoztatási, oktatási és kutatási célból történő megosztásáért. Több mint 50 millió digitalizált műhöz (könyv, zenemű, műalkotás stb.) biztosít hozzáférést.

Repozitóriumok

Tematikus Open Access repozitóriumok

Directory of Open Access Repositories (OpenDOAR)

Videotórium

A Videotorium Magyarország első számú tudományos, felsőoktatási és szakmai videomegosztó portálja.

ELŐFIZETETT ADATBÁZISAINK:

Online szabványkönyvtár

A Magyar Szabványügyi testület által létrehozott és üzemeltetett adatbázis, amely tartalmazza a Magyarországon elfogadott szabványokat és a Szabványügyi Közlönyt.

Csak helyben használható! A bejelentkezéshez a felhasználónevet és a jelszót kérje a könyvtárostól!